W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach odbywały się od 13 do 15 listopada XXX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Były to zaległe zawody przeniesione z marca, gdy ogłoszona została pandemia, która uniemożliwiła wówczas organizację imprezy.

Do Wilkowic zawitało w listopadzie znaczne grono młodych sportowców – 51 zawodniczek i 47 zawodników z 23 klubów sportowych od Kołobrzegu po Dąbrowę Tarnowską rywalizowało o medale prestiżowego czempionatu. Co ważne, wszystkie konkurencje przeprowadzone zostały z zachowaniem dystansu społecznego, częstą dezynfekcją rąk oraz obowiązkowo zakładanymi maseczkami. Wobec emocjonujących zmagań wszystkie 5 złotych medali zgarnęli reprezentanci Łucznika Żywiec.

Wśród dziewcząt wygrała 17-letnia uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu – Aleksandra Wider, która dzięki rewelacyjnej formie strzeleckiej pokonała w finale zawodniczkę LKS Mazowsze Teresin Ewelinę Lisiecką. Brązowe krążki także pojechały do Żywca, a zgarnęły je Maja Rakowska Kinga Tomaszewicz.

W gronie chłopców triumfował 15-letni Jakub Bąk z Łucznika, który po zaciętym pojedynku wygrał w setach 6:4 z Jakubem Kultysem z KS Hubertus Zalesie Górne. Na podium stanęli również Jakub Słuszniak z KS Płaszowianka Kraków i Seweryn Janus w barwach KS Surma Poznań.

W konkurencji mikstów równych sobie nie miał klub z Żywca. Aleksandra Wider Konrad Kupczak pokonali w batalii o złoto... „dwójkę” Łucznika, a więc Klaudię PłazęJakuba Bąka. Po brąz sięgnęły duety KSŁ Mewa Kołobrzeg i Łucznika III.

W strzelaniu zespołowym dziewcząt najlepsze okazały się oba żywieckie teamy, dystansujące łuczniczki LKS Mazowsze Teresin i UKS Grot Ruda Śląska.

W finale juniorów młodszych emocje sięgnęły zenitu. Spotkali się w nim zawodnicy Łucznika I i Mewy Kołobrzeg. Ten drugi zespół prowadził już 4:0, ale ostatecznie doszło do barażu, w którym celniej mierzyli żywczanie. Medale brązowe trafiły do reprezentantów LKS Mazowsze Teresin i UKS Grot Ruda Śląska.

I wreszcie w indywidualnej nieolimpijskiej konkurencji łuków bloczkowych wśród dziewcząt wygrała Weronika Sobel z Łucznika Żywiec, zaś wśród chłopców klubowy kolega – Daniel Kluczny.