Nie odbędą się wyznaczone w kalendarzu imprez na maj wydarzenia sportowo-rekreacyjne organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.

Drugi majowy weekend zaplanowany został na przeprowadzenie kolejnej edycji Pucharu Magurki w biegach górskich. Zmagania startujące na terenie stadionu lekkoatletycznego GOSiR i mające swój finisz na szczycie Magurki Wilkowickiej do skutku jednak nie dojdą. Powodem odwołania zawodów biegowych jest co jasne rozprzestrzeniająca się pandemia, a co za tym idzie brak zgody na organizację wydarzenia o masowym charakterze.

Podobnie ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się w hali GOSiR Memoriał Bokserski im. Zbigniewa Pietrzykowskiego. Impreza awizowana na 30 maja nie została jednak całkowicie odwołana, organizatorzy planują jej przesunięcie na jesień.

Jak przekonuje dyrektor GOSiR w Wilkowicach Marek Kubica, w obecnej sytuacji nie mogły zostać podjęte inne decyzje. – Bardzo żałujemy, że wydarzeń rekreacyjno-sportowych, które przecież wpisały się na stałe w nasz kalendarz nie przeprowadzimy w najbliższym czasie. Nie ma jednak ku temu sprzyjających okoliczności i warunków, a zdrowie i bezpieczeństwo są absolutnie priorytetowe – mówi dyrektor Ośrodka.

Najbliższym przedsięwzięciem w harmonogramie imprez GOSiR jest na ten moment „Uphill Magurka MTB” w kolarstwie górskim. Termin wydarzenia to sobota 13 czerwca br. – Dołożymy wszelkich starań, aby zorganizować te zawody, przy czym na pewno ograniczymy liczbę uczestników do 50 osób – wyjaśnia Marek Kubica.

W maju jednocześnie stopniowo udostępniane będą dla małych grup obiekty sportowe zarządzane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach. – Wszystko zależy od rozwoju sytuacji w kraju. Nasze działania muszą w pierwszej kolejności gwarantować bezpieczeństwo dla uczestników oraz organizatorów – podkreśla dyrektor GOSiR.