Na sobotę 20 lutego przesunięte zostały zmagania w ramach 14. Pucharu Magurki Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy. Kolejna zmiana terminu zawodów podyktowana jest przedłużeniem ogólnokrajowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Pierwotnie miłośnicy biegów narciarskich mieli spotkać się na Magurce Wilkowickiej 30 stycznia, następnie zawody przesunięto na 14 lutego br. Dalsze restrykcje w dobie pandemii sprawiły, że konieczna była zmiana również tego terminu.

Wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz ważnych imprez w biegach narciarskich. Rywalizacja w XIV Pucharze Magurki rozpocznie się o godz. 11:00, a biegacze startować będą na zasadach interwałowych w 10-sekundowych odstępach na dwóch równoległych torach. Klasyfikacja prowadzona będzie zarówno wśród kobiet, które pokonają dystans 7 kilometrów, jak i mężczyzn, zmagających się z trasą długości 10 km.

Oczekując emocjonujących zmagań na wilkowickich trasach, nieco z przymrużeniem oka należy zadać pytanie – do trzech razy sztuka?