Czas na kolejny akt z udziałem młodych fustalowców GLKS Wilkowice. Po sukcesach w kategorii U-13, przed szansą walki o medale staną zawodnicy rywalizujący w ramach kategorii wiekowej do lat 15.

Początkiem stycznia zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Bąka podczas zmagań eliminacyjnych w hali GOSiR Wilkowice poradził sobie świetnie, pieczętując przy okazji drugiego turnieju awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu.

W nich młodzi wilkowiczanie swoją przygodę rozpoczną w piątek – 22 stycznia br. W 16-zespołowej stawce ekipa GLKS-u przypisana została do grupy 1 – rywalem naszej drużyny będą zespoły: AZS UMCS Lublin, Bór Regut i Beniaminek 03 Starogard Gdański.

Pierwsze spotkanie wilkowiczanie rozegrają w piątek z zespołem Boru, nazajutrz zaplanowano rywalizację z drużynami ze Starogardu Gdańskiego i Lublina. Promocję do dalszych gier uzyskają dwa najlepsze zespoły w grupie, a dalsza rywalizacja toczyć będzie się w systemie pucharowym, począwszy rzecz jasna od ćwierćfinałów. Te spotkania rozgrywane już będą w niedzielę.

Trzymamy więc kciuki i kibicujemy naszym zawodnikom, by powtórzyli sukces młodszych kolegów, którzy w kategorii do lat 13 wywalczyli końcem ubiegłego roku w Ustce brązowe medale krajowych mistrzostw.

Program meczów grupowych GLKS Wilkowice:
22 stycznia (piątek), g. 13:50 – Bór Regut
23 stycznia (sobota), g. 8:30 – Beniaminek 03 Starogard Gdański
23 stycznia (sobota), g. 15:10 – AZS UMCS Lublin