Także na wstępie nowego roku kalendarzowego odbędzie się Puchar Magurki „Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy” w biegach narciarskich. Cieszące się ogromną popularnością wydarzenie zaplanowane zostało na sobotę 30 stycznia 2021 roku.

Zbliżająca się edycja imprezy biegowej, na stałe obecnej w kalendarzu zimowych wydarzeń, zostanie przeprowadzona w formule nieco innej od tych, z którymi uczestnicy Pucharu Magurki spotkali się w ubiegłych latach. – Mając na względzie fakt, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników zdecydowaliśmy o rezygnacji ze startów masowych. Rywalizacja toczyć się będzie w biegach interwałowych, które na pewno również sporej dawki sportowych emocji dostarczą – informuje Marek Kubica, dyrektor organizującego zmagania Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.

Na Magurce Wilkowickiej przygotowane zostaną na sobotę 30 stycznia dystanse w kategorii open. – Mamy nadzieję, że sytuacja w czasie pandemii będzie na tyle sprzyjająca, że zawody bez przeszkód zdołamy przeprowadzić. Dla wielu osób będzie to po prostu świetna sposobność na aktywne spędzenie czasu, czemu całkowicie słusznie nadaje się dziś ogromną wagę – dodaje dyrektor.

Szczegóły organizacyjne 14. edycji Pucharu Magurki „Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy” zostaną podane niebawem.