W innych warunkach, niż miało to miejsce w latach poprzednich, wyłącznie z uwzględnieniem kategorii open wśród kobiet i mężczyzn, odbędzie się w sobotę 30 stycznia XIV Puchar Magurki w biegach narciarskich. Zawody zaliczane będą do Pucharu Polski Amatorów PZN, przeprowadzone zostaną równocześnie XXV Mistrzostwa Polski Lekarzy.

Wydarzenie, które na wstępie każdego roku odbywa się na Magurce Wilkowickiej, na stałe wpisało się już w kalendarz ważnych i prestiżowych imprez w biegach narciarskich. I tym razem dla miłośników aktywności w okresie zimowym przygotowano atrakcyjną formułę rywalizacji, dostosowaną zarazem do obecnych wymogów sanitarnych. – Nie możemy w tym momencie ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że Puchar Magurki na pewno dojdzie do skutku. Sytuacja jest dynamiczna, a obostrzeń na drugą połowę stycznia jeszcze nie znamy. W każdym razie przygotowujemy się do przeprowadzenia zawodów, które spełnią swój cel i będą bezpieczne dla wszystkich decydujących się na przyjazd do Wilkowic – podkreśla Marek Kubica, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora biegowej imprezy.

„Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg” uczestnicy wyruszą w biegu głównym w sobotę 30 stycznia, po wcześniejszej rejestracji w biurze zawodów, które otwarte będzie od godziny 9:30. Rywalizacja w XIV Pucharze Magurki rozpocznie się o godz. 11:00, a biegacze startować będą na zasadach interwałowych w 10-sekundowych odstępach na dwóch równoległych torach. Klasyfikacja prowadzona będzie zarówno wśród kobiet, które pokonają dystans 7 kilometrów, jak i mężczyzn, zmagających się z trasą długości 10 km.

Osoby zainteresowane udziałem w biegu, zaliczanym do Pucharu Polski Amatorów PZN, mogą już do udziału w nim zapisywać się (do 28 stycznia do godz. 12:00) pod linkiem: http://time4sport.pl/event/xiv-puchar-magurki-w-biegach-narciarskich-wilkowice. Warto mieć na uwadze, iż ze względów bezpieczeństwa przyjęty został limit 200 uczestników.

Szczegółowe informacje zawarte zostały w stosownych Regulaminach, zamieszczonych powyżej