"Uphill Klimczok MTB 2023" to wydarzenie sportowe, którego żaden zwolennik kolarskiej aktywności przegapić nie powinien. Do zawodów, które zaplanowano na sobotę 16 września 2023 roku, ruszyły już zapisy.

Wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach przy współpracy z Gminą Wilkowice i GLKS Wilkowice zyskało już swoją renomę. To nie tylko okazja do rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych, ale i sposobność do propagowania kolarstwa górskiego i turystyki rowerowej, a także najzwyczajniej aktywnego i sportowego trybu życia.

Niemniej jednak w ramach "Uphill Klimczok MTB 2023" wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy i zawodniczki - tak w kategoriach open, jak i poszczególnych grupach zależnych od roczników, włącznie z kategoriami młodzieżowymi. Start kolarskiej wspinaczki na Klimczok przewidziano na sobotę 16 września 2023 roku od godziny 10:00 z okolic Zajazdu Pod Źródłem. Wcześniej należy udać się do biura zawodów zlokalizowanego przy „Biwaku w Bystrej” na ul. Fałata, tam również rozdane zostaną nagrody już po zakończeniu zmagań. Trasa wyścigu to ok. 10 kilometrów, przy znacznej różnicy terenu i przewyższeniu, które rywalizację uczyni wymagającą.

Pod linkiem - https://time4sport.pl/event/74 prowadzone są już zapisy. O tyle warto się pospieszyć, iż obowiązuje limit uczestników, który wynosi 150 osób. Opłata wpisowa wynosi 50 zł.

- Zachęcamy do udziału w kolejnej imprezie kolarskiej, która w kalendarzu naszych wydarzeń ma swoje stałe miejsce. Będą medale, puchary, nagrody specjalne, a przede wszystkim znakomita zabawa w sportowej atmosferze dla każdego, kto zdecyduje się na zdobycie szczytu Klimczoka - mówi Marek Kubica, dyrektor GOSiR.