Drużyna GLKS Wilkowice z rocznika 2008 znakomicie zaprezentowała się jako gospodarz jednego z turniejów eliminacyjnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W hali naszego Ośrodka, w środę 11 listopada, młodzi zawodnicy fetowali przepustkę do grona 16 najlepszych ekip w kraju.

Do turnieju w Wilkowicach, skąd przepustkę do czempionatu uzyskać mogły 3 zespoły, przystąpili prócz miejscowego GLKS-u zawodnicy poniżej 13. roku życia Rekordu Bielsko-Biała, Piasta Gliwice oraz GKS-u Futsal Tychy. – Podchodziliśmy do zmagań z pewną rezerwą, ale też od 3 tygodni starannie się przygotowywaliśmy, aby wypaść jak najlepiej. Wiedzieliśmy, że pomimo mocnej stawki, a wykorzystując zdobyte doświadczenie w rozgrywkach Śląskiej Ligi Futsalu, stać nas na zdobycie awansu – podkreśla trener drużyny Krzysztof Bąk.

Już premierowe spotkanie potwierdziło, że miejscowi są na właściwej drodze. Dzięki świetnej drugiej połowie ograli 3:0 rówieśników z Tychów. Jeszcze trudniejszy był mecz z Piastem Gliwice, lecz i tu wilkowiczanie w rewanżowej części gry zdominowali przeciwnika, odrabiając stratę ze stanu 0:1 i wygrywając przekonująco 4:1. – Przy niekorzystnym rezultacie nie było w naszych poczynaniach żadnej paniki. Chłopcy wiedzą, że przy zatrzymywaniu czasu gry jest odpowiednio dużo czasu, aby swej wyższości dowieźć nawet, gdy się przegrywa. Cierpliwość w takim przypadku popłaciła – komentuje szkoleniowiec ekipy z Wilkowic.

Jeszcze bardziej spektakularnej remontady gospodarze dokonali w potyczce z Rekordem, a więc wielokrotnym mistrzem kraju w różnych futsalowych kategoriach wiekowych. Krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony tablica wyników wskazywała prowadzenie bielszczan w stosunku aż 4:0. – Mając zagwarantowany awans daliśmy pograć nieco więcej zawodnikom, którzy wcześniej grali rzadziej. Nie ustępowaliśmy Rekordowi, jak wskazuje na to wynik. Byliśmy bardzo nieskuteczni, a rywal nas kontrował – opowiada Bąk.

Gdy sukces futsalistów z Cygańskiego Lasu wydawał się niemal przesądzony gospodarze zainicjowali brawurowy pościg. Na kilku minut przed końcem zaliczyli gola honorowego, by w krótkim odstępie czasu pójść za ciosem. Gdy do syreny oznajmiającego finisz potyczki pozostała nieco ponad minuta GLKS dopiął swego i wyrównał na 4:4. – Taka skuteczna pogoń usatysfakcjonowała cały zespół. To kolejne bezcenne doświadczenie na przyszłość – klaruje trener wilkowickiej drużyny.

GLKS Wilkowice już w grudniu zagra w 16-zespołowym gronie uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 13. Prestiżowe zawody odbędą się w Ustce. – Miejsce wśród najlepszych ekip w kraju ma swoją niezaprzeczalną wartość – mówi Krzysztof Bąk, zwracając uwagę na dobrą i sumienną pracę całego sztabu trenerskiego w klubie z Wilkowic.